Blog

 • Jak wybrać regały magazynowe?

  Odpowiednie wyposażenie magazynu jest ważnym elementem organizacji przechowywania ładunków, a także sprawnej obsługi klienta. Bez względu na to, czy jest to wewnętrzny magazyn firmy, czy centrum logistyczne, regały magazynowe powinny być dobierane z uwzględnieniem podobnych kryteriów. Zaliczają się do nich rodzaj towarów, czas ich przechowywania i sposób wydawania. Możliwość optymalnego doboru regałów magazynowych zapewnia zróżnicowanie ich konstrukcji.

 • Jak dobrze zagospodarować magazyn - porady i wskazówki

  Magazyn jest nieodłączną częścią każdej firmy, zapewniając miejsce do składowania rezerw surowców, zapasowych narzędzi i akcesoriów czy też gotowych produktów, zanim trafią one do dystrybutorów. Pomieszczenie to wymaga sporych nakładów na utrzymanie i eksploatację. Dlatego przy jego zagospodarowaniu niezbędne jest zadbanie o optymalizację planowania przestrzeni. Jakie czynniki odgrywają w nim istotną rolę?

 • Regały wysokiego składowania, kiedy warto je wybrać?

  Magazyn stanowi część infrastruktury każdego zakładu zajmującego się działalnością produkcyjną. Pozwala na utrzymanie ciągłości łańcucha dostaw zarówno surowców niezbędnych do produkcji, jak i gotowych wyrobów zamawianych przez klientów.

 • Jakie regały do magazynu półotwartego?

  Magazynowanie towarów wymaga zapewnienia odpowiedniej przestrzeni, stworzenia właściwych warunków i zadbania o wyposażenie. Jak należy właściwie wyposażyć magazyny półotwarte?

 • Regały jezdne – charakterystyka

  Regały jezdne pozwalają w maksymalny sposób wykorzystać dostępną przestrzeń w magazynie lub archiwum. Mogą posiadać napęd elektryczny lub mechaniczny, który umożliwia ich bezpieczne przesuwanie. Sprawdź, czym jeszcze się wyróżniają.

 • Sprawna kompletacja zamówień na magazynie – praktyczne wskazówki

  Nowoczesne magazyny nie przypominają już tych znanych sprzed 50 czy 70 lat. Intensywny rozwój przemysłu oraz logistyki sprawił, że pojawiło się zapotrzebowanie na większe i bardziej wydajne obiekty, w których przechowuje się więcej towarów, a obsługa jest realizowana w krótszym czasie.

 • Optymalizacja składowania produktów dzięki regałom przesuwnym

  Magazynowanie towarów wiąże się z wysokimi kosztami, jakie trzeba ponieść na utrzymanie obiektu i jego obsługę. Oczywiste jest, że każdemu właścicielowi czy użytkownikowi magazynu zależy na tym, aby były one jak najniższe.

 • Order picker – kim jest i czym się zajmuje?

  Magazynowanie stanowi nieodłączną część produkcji i wymiany handlowej towarów. Rozwój logistyki sprawił, że takie obiekty znacznie się rozrosły, a ich obsługa jest o wiele bardziej skomplikowana.

 • Zapas zabezpieczający i jego planowanie

  Magazyn firmy zajmującej się produkcją najczęściej jest przeznaczony do przechowywania materiałów niezbędnych do realizowania codziennych zadań. Towar musi być więc dostępny w ilości, która zapobiegnie ewentualnym przestojom.

Copyrights 2019 All right reserved. Cms by Quick.Cms | Design: grafiQa