Blog
Jak wybrać regały magazynowe?
Odpowiednie wyposażenie magazynu jest ważnym elementem organizacji przechowywania ładunków, a także sprawnej obsługi klienta. Bez względu na to, czy jest to wewnętrzny magazyn firmy, czy centrum logistyczne, regały magazynowe powinny być dobierane z uwzględnieniem podobnych kryteriów. Zaliczają się do nich rodzaj towarów, czas ich przechowywania i sposób wydawania. Możliwość optymalnego doboru regałów magazynowych zapewnia zróżnicowanie ich konstrukcji.
Jak dobrze zagospodarować magazyn - porady i wskazówki
Magazyn jest nieodłączną częścią każdej firmy, zapewniając miejsce do składowania rezerw surowców, zapasowych narzędzi i akcesoriów czy też gotowych produktów, zanim trafią one do dystrybutorów. Pomieszczenie to wymaga sporych nakładów na utrzymanie i eksploatację. Dlatego przy jego zagospodarowaniu niezbędne jest zadbanie o optymalizację planowania przestrzeni. Jakie czynniki odgrywają w nim istotną rolę?
Regały wysokiego składowania, kiedy warto je wybrać?
Magazyn stanowi część infrastruktury każdego zakładu zajmującego się działalnością produkcyjną. Pozwala na utrzymanie ciągłości łańcucha dostaw zarówno surowców niezbędnych do produkcji, jak i gotowych wyrobów zamawianych przez klientów.
Jakie regały do magazynu półotwartego?
Magazynowanie towarów wymaga zapewnienia odpowiedniej przestrzeni, stworzenia właściwych warunków i zadbania o wyposażenie. Jak należy właściwie wyposażyć magazyny półotwarte?
Regały jezdne – charakterystyka
Regały jezdne pozwalają w maksymalny sposób wykorzystać dostępną przestrzeń w magazynie lub archiwum. Mogą posiadać napęd elektryczny lub mechaniczny, który umożliwia ich bezpieczne przesuwanie. Sprawdź, czym jeszcze się wyróżniają.
Sprawna kompletacja zamówień na magazynie – praktyczne wskazówki
Nowoczesne magazyny nie przypominają już tych znanych sprzed 50 czy 70 lat. Intensywny rozwój przemysłu oraz logistyki sprawił, że pojawiło się zapotrzebowanie na większe i bardziej wydajne obiekty, w których przechowuje się więcej towarów, a obsługa jest realizowana w krótszym czasie.
Optymalizacja składowania produktów dzięki regałom przesuwnym
Magazynowanie towarów wiąże się z wysokimi kosztami, jakie trzeba ponieść na utrzymanie obiektu i jego obsługę. Oczywiste jest, że każdemu właścicielowi czy użytkownikowi magazynu zależy na tym, aby były one jak najniższe.
Order picker – kim jest i czym się zajmuje?
Magazynowanie stanowi nieodłączną część produkcji i wymiany handlowej towarów. Rozwój logistyki sprawił, że takie obiekty znacznie się rozrosły, a ich obsługa jest o wiele bardziej skomplikowana.
Zapas zabezpieczający i jego planowanie
Magazyn firmy zajmującej się produkcją najczęściej jest przeznaczony do przechowywania materiałów niezbędnych do realizowania codziennych zadań. Towar musi być więc dostępny w ilości, która zapobiegnie ewentualnym przestojom.