Regały wysokiego składowania, kiedy warto je wybrać?

Magazyn stanowi część infrastruktury każdego zakładu zajmującego się działalnością produkcyjną. Pozwala na utrzymanie ciągłości łańcucha dostaw zarówno surowców niezbędnych do produkcji, jak i gotowych wyrobów zamawianych przez klientów.

Magazynowanie generuje koszty, które podnoszą też ceny wyrobów i obniżają dochód firmy. Dlatego tak ważna jest jego optymalizacja, w której pomogą regały wysokiego składowania.

Regały wysokiego składowania, czyli jakie?

Regały magazynowe wysokiego składowania nie są do końca zdefiniowane. Ich nazwa sugeruje jednak, że są przeznaczone do układania ładunków wzwyż. Z założenia do tego celu jest potrzebne odpowiednie pomieszczenie, w którym takie wyposażenie się zmieści. To z kolei rodzi problemy związane obsługą, gdyż układanie palet czy pojemników na najwyższych poziomach wymaga odpowiednich urządzeń transportowo-załadunkowych.

W praktyce regały wysokiego składu nie muszą być aż tak pokaźne. Do tej kategorii zalicza się bowiem konstrukcje, których wysokość przekracza 7 metrów. Takie wyposażenie jest typowe dla marketów budowlanych, a nawet dla sklepów wielkopowierzchniowych.

Górna granica wysokości również nie jest precyzyjnie określona. Warto jednak wspomnieć, że najwyższy regał w Europie powstał w Turcji i ma 46 m wysokości.

Regały wysokiego składowania w małym magazynie

Zastosowanie regałów wysokiego składowania jest szczególnie korzystne w magazynie o małej powierzchni. Dzięki temu można maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń bez potrzeby wynajmowania czy budowania kolejnych obiektów. Takie rozwiązanie jest wyjątkowo korzystne na etapie rozwoju firmy.

Przyjmowanie nowych zleceń wiąże się z koniecznością zakupu surowców i gromadzenia gotowego asortymentu do czasu dostawy do klienta. Na tym etapie znacznie ważniejsze dla przedsiębiorcy jest inwestowanie w technologie i materiały, niż w budynki.

Rosserwis – jako producent wyposażenia magazynowego – oferuje rozwiązania dostosowane do dalszej rozbudowy. Dzięki temu inwestowanie w systemy magazynowe wysokiego składowania może się odbywać etapami.

Oszczędności finansowe dzięki zastosowaniu regałów wysokiego składowania

Jedną z największych korzyści, jakie niesie za sobą wybór magazynów paletowych wysokiego składowania, jest obniżenie kosztów produkcji i w efekcie ceny gotowych wyrobów. Wynika to z faktu, że tę ostatnią tworzą po części wszystkie koszty ponoszone na proces produkcji i utrzymanie zakładu. Są nimi również wydatki magazynowe.

Wysoki skład pozwala zmieścić na metrze kwadratowym powierzchni znacznie więcej kilogramów czy ton ładunku. Dzięki temu można wybudować mniejszy (i tańszy) magazyn lub zrezygnować z wynajmu kolejnego obiektu przez stworzenie dodatkowej przestrzeni załadunkowej.

Tańsza jest też eksploatacja takiego magazynu, gdyż wymaga on mniej oświetlenia czy ogrzewania. Jego kubatura pozostaje taka sama, ale jest lepiej zagospodarowana.

Duży wybór dostępnych rozwiązań

Na regały wysokiego składowania warto też zdecydować się z uwagi na sporą różnorodność konstrukcji, ich wymiarów i przystosowania do przechowywania rozmaitych ładunków.

Rosserwis oferuje między innymi regały półkowe, paletowe, przepływowe, wjezdne oraz wiele innych typów konstrukcji. Dodatkowo mogą one mieć specjalne wyposażenie, które usprawni składowanie i obsługę magazynu.

Copyrights 2019 All right reserved. Cms by Quick.Cms | Design: grafiQa