Regały przesuwne – optymalne wykorzystanie przestrzeni magazynowej

W magazynach potrzeba sporo miejsca na składowane towary, dlatego dąży się do wdrożenia rozwiązań pozwalających na zwiększenie liczby regałów na danej powierzchni. Wśród nich warto wyróżnić regały przesuwne. Czym są i dlaczego warto na nie postawić?

Czym są regały przesuwne?

Regały przesuwne to konstrukcje składające się ze standardowych półek i wózka jezdnego. Pozwalają na bezpieczne składowanie towarów i ich przesuwanie bez konieczności zdejmowania ładunków z konstrukcji. To wyroby wykorzystywane przede wszystkim w magazynach, w których nie ma wystarczająco dużej przestrzeni, by składować towar na standardowych regałach.

Regały przesuwne pozwalają zaoszczędzić przestrzeń, jednocześnie przyczyniając się do zwiększenia wydajności pracy w przedsiębiorstwie.

Regały przesuwne są projektowane tak, by zapewniały nie tylko mobilność, lecz także bezpieczeństwo korzystania.

Zalety regałów magazynowych przesuwnych

Regały magazynowe przesuwne mają wiele zalet. Są stosowane głównie ze względu na fakt, że zapewniają:

  • możliwość przesuwania – gdy pracownik chce dostać się do towarów, może bez problemu przesunąć regał. Konstrukcje tego typu pozwalają również na transportowanie towarów do miejsca, w którym będą one pakowane i wysyłane,
  • brak konieczności tworzenia tras dla wózków widłowych i pracowników – regały mogą być umieszczone blisko siebie, bez konieczności tworzenia stałych korytarzy roboczych dla wózków widłowych i pracowników,
  • dostępność w różnych rozmiarach – regały są dostępne w różnych rozmiarach, także jeśli chodzi o wysokość. Dzięki temu można maksymalnie wykorzystać przestrzeń w danym pomieszczeniu, nawet w sytuacji, gdy jest ono dość ciasne.

Gdzie warto postawić na regały przesuwne?

Regały przesuwne sprawdzą się doskonale przede wszystkim w miejscach o ograniczonym metrażu i wszędzie tam, gdzie konieczne jest zmieszczenie na niewielkiej przestrzeni większej liczby półek. To popularny wybór zwłaszcza w branży spożywczej.

Regały te pojawiają się nie tylko w zakładach przetwórstwa żywności, lecz także na magazynach przedsiębiorstw z różnych branż. Znacznie ułatwiają rozkładanie towaru na półkach i pozwalają na zachowanie dużo większej elastyczności pracy na magazynie.

Wszystkie te cechy sprawiają, że regały przesuwne są chętnie wykorzystywane na ogromnych halach magazynowych i przemysłowych.

Zobacz: Optymalizacja składowania produktów dzięki regałom przesuwnym

Regały magazynowe przesuwne a wydajność pracy

Zastosowanie funkcjonalnych rozwiązań pozwala nie tylko zaoszczędzić miejsce, lecz także czas. Możliwość składowania większej liczby produktów w magazynie wpływa bezpośrednio na częstotliwość dostaw i dostępność towarów.

Możliwość przesuwania konstrukcji pozwala na łatwiejsze dostanie się do konkretnych przedmiotów, co znacznie usprawnia kompletowanie zamówień. Oszczędność czasu w przedsiębiorstwach ma ogromne znaczenie i przekłada się bezpośrednio na korzyści finansowe!

Copyrights 2019 All right reserved. Cms by Quick.Cms | Design: grafiQa