REGAŁY JEZDNE

Ekonomiczne wykorzystanie przestrzeni magazynowej sprzyja obniżaniu kosztów związanych z utrzymaniem magazynu i jego obsługą. W jego optymalizacji pomaga odpowiednie wyposażenie, którego przykładem są regały jezdne dostarczane przez Rosserwis. Cechą charakterystyczną tych konstrukcji jest umieszczenie ich na specjalnych podwoziach, wyposażonych w system jezdny napędzany silnikiem elektrycznym.

Regały przesuwne i ich zalety

Podstawową zaletą, jaką wyróżniają się regały jezdne, jest możliwość przemieszczenia całej konstrukcji wraz z ładunkiem. W efekcie poszczególne rzędy zbliżają się do siebie, otwierając ścieżkę roboczą w określonym miejscu. Ścieżka pozwala na wprowadzenie wózka widłowego i przemieszczanie, załadowanie czy zdjęcie konkretnej palety.

Dzięki możliwości przemieszczania regały przejezdne wymagają tylko jednego korytarza roboczego do obsługi wszystkich rzędów i poziomów. Jest to równoznaczne z możliwością wykorzystania pozostałej przestrzeni magazynowej na składowanie towarów. Wśród zalet charakteryzujących regały przesuwne można więc wymienić:

  • 90% większe wykorzystanie przestrzeni magazynowej,
  • przystosowanie do automatyzacji systemu magazynowania,
  • magazynowanie zgodne z FIFO i LIFO,
  • bezpośredni dostęp do każdej żądanej palety.

Cechy regałów jezdnych

Regały jezdne są przystosowane do składowania palet, jednak konstrukcje można też zaadaptować do innych potrzeb. Przykładowo na platformie jezdnej możemy zamontować regały wspornikowe przeznaczone do przechowywania dłużycy. Podwozia poruszają się po prowadnicach szynowych, a za ich obsługę odpowiada sterownik PLC z wyświetlaczem. Sterowanie może być realizowane ręcznie lub za pomocą pilota.

Regały przesuwne mogą stanowić część bardziej złożonego systemu magazynowego. Jako producent oferujemy między innymi:

  • system automatycznego oświetlenia uliczek,
  • fotokomórki,
  • sygnały świetlne,
  • sygnały dźwiękowe.

Wymienione elementy nie tylko poprawiają funkcjonalność systemu magazynowania. Przyczyniają się też do podniesienia poziomu bezpieczeństwa pracowników magazynowych. Nasza firma oferuje także serwis systemów regałów jezdnych oraz innych produkowanych elementów wyposażenia.

Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć regałów jezdnych.

 

Copyrights 2019 All right reserved. Cms by Quick.Cms | Design: grafiQa