Antresole magazynowe

Magazynowanie towarów wymaga zapewnienia przestrzeni oraz wyposażenia, dzięki któremu będą możliwe utrzymanie porządku oraz wygodny załadunek i wyładunek. W pomieszczeniach, w których nie ma miejsca na regały wysokiego składu, dodatkową przestrzeń do przechowywania towarów zapewnią podesty magazynowe. Stworzą one poziom o dużej powierzchni, na którym będzie można składować pojemniki lub pakiety – nawet te o dużych wymiarach.

Pomosty magazynowe na wspornikach i oparte o regały

Pomosty magazynowe tworzą rodzaj dodatkowej kondygnacji, do której dostęp zapewniają schody. Zależnie od potrzeb magazynu oraz jego możliwości technicznych istnieją dwie metody montażu takich konstrukcji. Są to:

 • podesty magazynowe montowane na wspornikach,
 • pomosty magazynowe montowane na regałach.

Każdy z tych wariantów ma swoje zalety i wady. W przypadku podestów montowanych na słupach pod poziomem dodatkowej podłogi pozostaje spora wolna przestrzeń, po której można się przemieszczać wózkami widłowymi czy paleciakami. Wolna strefa jest też idealnym miejscem do realizacji procesu produkcyjnego, zorganizowania miejsca do konfekcjonowania towarów czy strefy obsługi klienta.

Podesty magazynowe montowane na regałach pozwalają znacznie ekonomiczniej zagospodarować wnętrze magazynu. Jego dolny poziom jest bogaty w półki do układania palet lub pojemników z drobnicą. Górny poziom jest doskonałym miejscem do przechowywania towarów o większych gabarytach.

Solidna konstrukcja i wygodna komunikacja między poziomami

Systemy magazynowe wzbogacone o podesty są przykładem ekonomicznego zagospodarowania przestrzeni magazynu. To z kolei przekłada się na niższe koszty eksploatacji obiektu. Komunikację między piętrami zapewniają solidne schody z poręczami, a do transportu ładunków jest przeznaczona specjalna winda lub bramka załadowcza umożliwiająca załadunek wózkiem widłowym. Rozwiązania te są szczególnie ważne w magazynach, w których podesty mają kilka poziomów.

Rosserwis oferuje rozwiązania magazynowe z podestami dostosowane do potrzeb konkretnego klienta i warunków technicznych w magazynie. Wykonujemy solidne konstrukcje o wysokiej wytrzymałości mechanicznej wyposażone w liczne dodatkowe zabezpieczenia. Zapewniamy też serwis podestów.

 • ANTRESOLE SAMONOŚNE

  ANTRESOLE Samonośne

  Antresole tego typu pozwalają na zwiększenie powierzchni magazynowej. Mogą posiadać więcej niż jedno piętro, które może być dowolnie aranżowane.

   

  Wypełnienie antresoli może być wykonane z różnych materiałów (płyta wiórowa, panele metalowe lub kratownice) – zależnie od potrzeb Klienta.

   

  Zalety

  • DODATKOWA PRZESTRZEŃ DO ZAGOSPODAROWANIA
  • DOWOLNOŚĆ ARANŻACJI NOWO POWSTAŁEJ POWIERZCHNI
  • ADAPTACYJNOŚĆ SYSTEMU
 • antresole magazynowe

  ANTRESOLE WSPARTE NA REGAŁACH PÓŁKOWYCH ORAZ PALETOWYCH

  System tych antresoli wsparty jest na konstrukcji regału półkowego lub paletowego.

  Zastosowanie takiego rozwiązania pozwala na wsparciu wszystkich pięter na konstrukcji regału, co z kolei pozwala na zmniejszenie kosztów samej antresoli i zwiększenie ilości regałów, niż w przypadku konstrukcji samonośnych.

  Zalety

  • ZINTEGROWANY SYSTEM ANTRESOLA - REGAŁ
  • NIŻSZE KOSZTY NIŻ W PRZYPADKU ANTRESOLI SAMONOŚNEJ
  • BEZPOŚREDNI DOSTĘP DO KAŻDEGO TOWARU
  • MAGAZYNOWANIE ZGODNE Z FIFO
Copyrights 2019 All right reserved. Cms by Quick.Cms | Design: grafiQa