REGAŁY PALETOWE WYSOKIEGO SKŁADOWANIA

Jedną z najcenniejszych wartości w procesie składowania towarów jest przestrzeń magazynowa. Każdy metr kwadratowy powierzchni przelicza się na konkretne kwoty, niezbędne do wynajmu, oświetlenia, utrzymania czy obsługi magazynu. Dlatego też w celu obniżenia tych kosztów i optymalnego wykorzystania przestrzeni buduje się obiekty przystosowane do magazynowania towarów wzwyż. Wymagają one też przystosowanego wyposażenia, którym są regały magazynowe wysokiego składowania.

Regały wysokiego składowania do magazynowania palet

Proponowane przez firmę ROSSERWIS regały przeznaczone do wysokiego składu są solidnymi konstrukcjami stalowymi o dużym udźwigu. Ich konstrukcja została zaprojektowana tak, aby doskonale sprawdzały się w układach rzędowych z obsługą za pomocą wózka systemowego. Złożone z ramy i trawersów nie wymagają litych półek, gdyż palety można układać na nich bezpośrednio. Jest to bardzo korzystne rozwiązanie, gdyż do wykonania takich konstrukcji potrzeba znacznie miej materiału, w stosunku do tradycyjnych regałów półkowych.

Jednocześnie regały magazynowe wysokiego składowania mogą też być wyposażone w półki lite, kratownice lub z siatki drucianej. Dzięki temu można je łatwo zaadaptować na potrzeby składowania kartonów lub innych materiałów.

Cechy regałów wysokiego składowania

Regały paletowe wysokiego składowania są przeznaczone do wysokich magazynów w celu optymalnego wykorzystania ich przestrzeni. Mogą być wykorzystanie zarówno tam, gdzie stosuje się obsługę za pomocą tradycyjnych wózków widłowych, jak i w magazynach z wąską ścieżką roboczą przeznaczoną dla wózków systemowych.

Wśród wielu zalet regałów wysokiego składowania można wymienić:

  • ekonomiczne wykorzystanie przestrzeni magazynowej,
  • przystosowanie ich do automatyzacji systemu magazynowego,
  • bezpośredni dostęp do każdej palety,
  • przystosowanie do magazynowania zgodnego z FIFO i LIFO.

Dzięki ich skręcanej konstrukcji ram oraz zaczepowej trawersów regały wysokiego składowania są skręcane oraz montowane bezpośrednio u klienta co pozwala zaoszczędzić na kosztach transportu. Stosujemy też ich zabezpieczenie antykorozyjne przez malowanie proszkowe na kolor niebieski (ramy – RAL 5010) i pomarańczowy (trawersy – RAL 2004). Na życzenie klienta jest też możliwe malowanie na inny kolor. W przypadku dużej zmiany temperatur a zwłaszcza z ujemnych na dodatnie istnieje także wersja ocynkowana.

Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć regałów paletowych wysokiego składowania.

 

Copyrights 2019 All right reserved. Cms by Quick.Cms | Design: grafiQa