Korzyści płynące z zastosowania regałów przepływowych grawitacyjnych

Zastanawiasz się, jakie konstrukcje pozwolą Ci na lepsze wykorzystanie powierzchni magazynowych i przyspieszenie kompletowania zamówień? Rozwiązaniem tego dylematu mogą być regały przepływowe grawitacyjne, które minimalizują ryzyko wystąpienia wypadku, przyspieszają procedurę magazynowania, a do tego są wyjątkowo bezpieczne dla osób zatrudnionych w magazynie.

Regały grawitacyjne – jak sama nazwa na to wskazuje – wykorzystują siłę grawitacji. Wpływa to na szybszy przepływ towarów. Regały tego rodzaju są też bardzo bezpieczne. Zostały wyposażone w nowoczesne systemy zabezpieczeń i nie wymagają wjeżdżania wózków widłowych pomiędzy regały.

Poznaj najważniejsze zalety regałów grawitacyjnych i zdecyduj, czy to dobre rozwiązanie dla Twojej firmy!

Jak działają regały grawitacyjne?

Tym, co odróżnia regały grawitacyjne od innych, są zamontowane w nich rolki – stąd określa się je także mianem regałów rolkowych. Składają się one z dwóch korytarzy roboczych, umieszczonych po przeciwległych stronach konstrukcji.

Z jednej strony odkłada się palety, z drugiej – pobiera. Dzięki temu obie strony działają niezależnie od siebie. Nie tylko minimalizuje to ryzyko wystąpienia wypadku, ale też przyspiesza pracę.

Rolki umożliwiają szybką obsługę dużej ilości ładunków. Towary przemieszczają się samoczynnie po rolkach poprzez wykorzystanie siły grawitacji.

Można dowolnie ustawić nachylenie rolek, tak aby dopasować je do rodzaju segregowanego ładunku.

Pracownik magazynu umieszcza towar po jednej stronie regału, a pod wpływem grawitacji przesuwa się on na koniec konstrukcji. Dzięki wspomnianemu nachyleniu, które można regulować w zależności od potrzeb, paleta lub opakowanie trafia na koniec drugiego korytarza w stanie nienaruszonym.

Z chwilą pobrania towaru z regału, pozostałe ładunki przesuwają się o jedno miejsce.

Regały grawitacyjne w układzie FIFO i LIFO

Regały grawitacyjne można stosować w układach typu First In-First Out oraz Last In-First Out. W tym drugim wariancie stosuje się regały typu push-back, w których odkładanie i wydawanie palet lub opakowań odbywa się z jednej strony regału, dzięki czemu zajmują one mniej miejsca w magazynie.

Regały grawitacyjne – korzyści

Korzystanie z regałów grawitacyjnych bardzo usprawnia pracę w magazynie. Można je wykorzystać do składowania różnego rodzaju towarów. Wielkość palet, kontenerów czy nietypowe kształty pudełek nie stanowią żadnego problemu.

Regały grawitacyjne są także bardzo bezpieczne dla pracowników. Zostały wyposażone w najnowsze systemy zabezpieczeń, takie jak rolki kontrolujące przesuwanie ładunków, centrowniki palet, które zapewniają właściwe ułożenie palet, a także systemy umożliwiające wyhamowanie palet. Aby załadować palety, wózki widłowe nie muszą wjeżdżać do kanałów, co ogranicza ryzyko wypadku.

Zarządzanie procesami magazynowymi z wykorzystaniem regałów grawitacyjnych odbywa się szybko, a obsługa systemu jest intuicyjna.

Dlaczego warto wyposażyć magazyn w regały grawitacyjne?

Regały grawitacyjne to:

  • oszczędność miejsca,
  • łatwe, intuicyjne wykorzystanie,
  • najwyższe standardy bezpieczeństwa pracowników magazynu,
  • zabezpieczenie palet i paczek.

Regały grawitacyjne doskonale sprawdzą się w magazynach, w których panuje duża rotacja jednostek. Warto rozważyć je także jako łączniki między wydzielonymi strefami w magazynie.

Copyrights 2019 All right reserved. Cms by Quick.Cms | Design: grafiQa