Regały wspornikowe

Magazynowanie dłużycy wymaga zastosowania specjalnych systemów składowania, które zapewnią ekonomiczne wykorzystanie przestrzeni, bezpieczeństwo oraz komfort załadunku i wyładunku składowanych towarów. Wszystkie te cechy mają nasze regały wspornikowe. Podstawę konstrukcji stanowią słupy wykonane z walcowanych profili stalowych typu IPE i uzupełnione wspornikami, kotwionymi w betonowym podłożu.

Zależnie od potrzeb klienta regały wspornikowe mogą być wyposażone w wypełnienie wykonane z wybranych materiałów takich jak pełne lub perforowane panele podłogowe, kraty stalowe czy też deski o określonej grubości. Takie zróżnicowanie pozwala na zaadaptowanie regału wspornikowego do przechowywania materiałów innych niż dłużyca – palet, paczek, skrzynek itp.

Typy regałów wspornikowych

Wykonujemy regały wspornikowe dostosowane do potrzeb klienta, przechowywanych materiałów i kubatury magazynu. Budujemy je w różnych wariantach – dostępne są:

  • regały wspornikowe jednostronne,
  • regały wspornikowe dwustronne,
  • regały wspornikowe nachylone – jednostronne lub dwustronne.

Wszystkie konstrukcje są wyposażone w elementy montażowe, które gwarantują ich stabilność oraz bezpieczeństwo użytkowania. Poza wspornikami do standardowego wyposażenia zaliczają się stalowe horyzontale oraz śruby rzymskie, których liczba jest dostosowana do długości i wysokości regału.

Dodatki przystosowujące regały do określonych zadań

Regały na rury i inną dłużycę mogą też być przystosowane do przechowywania innych materiałów. Aby to umożliwić, wyposażamy nasze konstrukcje w konkretne dodatki. Montujemy kołki końcowe chroniące przedmioty przed spadaniem z półek, i stalowe siatki utrzymujące drobne elementy na półkach. W konstrukcjach zewnętrznych wykonujemy pokrycia dachowe. Mocujemy też elementy chroniące regały np. przed uderzeniami wózków widłowych oraz przeznaczone do etykietowania.

Regały na dłużyce i inne materiały są zabezpieczone antykorozyjnie metodą ocynkowania. Gwarantuje to ich bardzo wysoką odporność i długą żywotność również w trudnych warunkach środowiskowych. Konstrukcje malujemy na standardowy kolor niebieski – na życzenie klienta jest też dostępny dowolny kolor z palety RAL. 

Oferujemy także coroczne przeglądy konstrukcji regałowych i ich serwis.

 

Zapraszamy do zapoznania się z przykładami zdjęć regałów wspornikowych.

 

Copyrights 2019 All right reserved. Cms by Quick.Cms | Design: grafiQa