REGAŁY PRZEPŁYWOWE

Ekonomiczne zagospodarowanie przestrzeni w magazynie wpływa na koszty składowania w nim towarów i utrzymania obiektu. Zwiększenie powierzchni załadunkowej w stosunku do ścieżek dla wózków widłowych i przejść dla pracowników umożliwiają regały przepływowe. Są to specjalne konstrukcje, w których palety z towarem przemieszczają się grawitacyjnie, również wzdłuż bardzo długich kanałów.

Zasada działania regałów przepływowych (grawitacyjnych)

Regały przepływowe są też znane jako grawitacyjne, co wynika z zasady ich działania. Są to konstrukcje złożone z szeregu długich kanałów, których dno jest wyposażone w system obrotowych rolek. Dzięki temu umieszczona na nich paleta może być swobodnie przesuwana wzdłuż kanału.

W regałach przepływowych palety przesuwają się pod wpływem własnego ciężaru (grawitacyjnie). Jest to możliwe, ponieważ dno kanału ma nachylenie około 4 stopni, w kierunku od wejścia do wyjścia.

Regały przepływowe sprawdzają się w magazynach, w których przechowuje się towary o krótkiej trwałości. Składowanie następuje zgodnie z zasadą FIFO („Pierwsze weszło, pierwsze wyszło”) i charakteryzuje się dużą rotacją towarów.

Zalety regałów przepływowych

Wśród wielu zalet regałów przepływowych można wymienić:

  • ekonomiczne zagospodarowanie nawet do 80% przestrzeni magazynu przy minimalizacji powierzchni ścieżek,
  • łatwy dostęp do palet składowanych w pierwszej kolejności,
  • ograniczenie do minimum środków załadunku i wyładunku, w tym ruchu wózków widłowych,
  • możliwość budowania konstrukcji z kanałami o nieograniczonej długości,
  • oszczędność czasu dzięki dostępowi do palet z dwóch stron kanału,
  • oddzielenie stref załadowczej i wyładowczej, dzięki czemu wzrasta poziom bezpieczeństwa,
  • tania eksploatacja.

Korzyści wynikające z użytkowania regałów przepływowych

Wykorzystanie regałów grawitacyjnych do organizacji wnętrza magazynu niesie wiele korzyści. Przede wszystkim możliwość wypełnienia nimi aż 80% powierzchni pozwala na składowanie znacznie większej ilości towarów.

To z kolei przekłada się na obniżenie kosztów eksploatacji obiektu, magazynowania, a w dalszej kolejności – kosztów produkcji czy cen gotowych wyrobów.

Istotną korzyścią jest też ograniczenie czasu przeznaczonego na obsługę ładunków. Ponieważ palety same pokonują drogę między strefą załadunku i rozładunku, nie jest potrzebne ich fizyczne transportowanie. W związku z tym ogranicza się też ruch wózków widłowych, co z jednej strony obniża koszty ich eksploatacji, a z drugiej – podnosi bezpieczeństwo pracy.

Regały przepływowe grawitacyjne obniżają też zapotrzebowanie na energię niezbędną do oświetlenia obiektu.

Regały przepływowe od ROSSERWIS

ROSSERWIS dostarcza regały magazynowe przepływowe firmom, które korzystają z własnej przestrzeni magazynowej lub świadczą usługi na rzecz innych klientów.

Zajmujemy się projektowaniem, produkcją, montażem i serwisem wyposażenia magazynowego, z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb klientów. Regały paletowe przepływowe są zgodne z obowiązującymi polskimi i europejskimi normami, gwarantując bezpieczeństwo ich eksploatacji.

Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć regałów przepływowych.

 

Copyrights 2019 All right reserved. Cms by Quick.Cms | Design: grafiQa