REGAŁY PÓŁKOWE
Magazyny, archiwa oraz inne pomieszczenia przeznaczone do składowania i przechowywania wymagają wyposażenia dostosowanego do rodzaju umieszczanych w nich towarów. Te drugie charakteryzuje ogromna różnorodność, zarówno pod względem rodzaju, jak i wielkości czy masy. Dlatego w zagospodarowaniu pomieszczeń, w których asortyment ciągle się zmienia, warto postawić na regały półkowe.
Charakteryzuje je duża uniwersalność, gdyż ze względu na konstrukcję umożliwiają układanie zarówno pojemników, jak i worków, zgrzewek, pojedynczych przedmiotów o nieregularnych kształtach, a nawet segregatorów z dokumentami.
Budowa regałów półkowych
Regały półkowe magazynowe mają stosunkowo prostą konstrukcję, przystosowaną do samodzielnego montażu. Dzięki temu można dodatkowo ograniczyć koszty związane z wynajęciem ekipy wykonawczej. Pomimo to charakteryzują się wysoką trwałością i stabilnością, nawet przy pełnym obciążeniu. Konstrukcję regałów półkowych tworzy kilka elementów:
- rama nośna wykonana ze starannie dobranego gatunku stali o wysokiej wytrzymałości mechanicznej,
- wzmocnienie krzyżowe, gwarantujące stabilność elementów konstrukcji, umieszczane w tylnej części regału,
- separatory nadające regałowi sztywność i chroniące ramę przed rozginaniem się na zewnątrz,
- półki pełne lub siatkowe do wyboru, zgodnie z życzeniem klienta i rodzajem składowanych towarów,
- panel ochronny z siatki.
Zastosowanie regałów półkowych
Regały półkowe mają bardzo szerokie zastosowanie z uwagi na ich uniwersalność. Dodatkowo ich funkcjonalność rozszerza możliwość wyboru półek litych lub ażurowych. Te drugie świetnie sprawdzają się tam, gdzie magazynuje się przedmioty lub materiału wilgotne, zapylone, pokryte smarem czy wymagające wentylacji.
Na litych półkach z kolei można ustawiać dowolne pojemniki, kuwety narzędziowe czy skrzynki, a nawet układać nieforemne worki, torby czy big bagi.
Systemy półkowe są niezastąpione nie tylko w magazynach, ale też wszędzie tam, gdzie jest niezbędne przechowywanie materiałów, substancji, przedmiotów itp. Sprawdzą się zarówno w centrum logistycznym, jak i w sklepie wielobranżowym, warsztacie, narzędziowni, magazynie gastronomicznym czy firmowym archiwum.
Zalety regałów półkowych
Półkowe regały wielopoziomowe mają bardzo wiele zalet. Wśród tych najważniejszych można wymienić:
- wysoką funkcjonalność,
- wygodny dostęp do towarów bez potrzeby korzystania z dodatkowego sprzętu (standardowy regał ma wysokość około 2,5 m),
- możliwość rozbudowania regału na wysokość i łączenia poszczególnych konstrukcji w szeregu,
- optymalne zagospodarowanie przestrzeni magazynu,
- samodzielny montaż,
- możliwość regulowania położenia półek,
- możliwość wyboru półek litych lub siatkowych,
- szeroki wybór dodatkowych akcesoriów.
Regały półkowe od ROSSERWIS
Regały do magazynów i innych pomieszczeń przeznaczonych do składowania towarów oferuje nasza firma Rosserwis! Klientom dostarczamy różne rozwiązania, wśród których jest też regał magazynowy półkowy.
Wykonujemy projekty wyposażenia magazynów, a także montujemy gotowe konstrukcje tak, aby optymalnie zagospodarować przestrzeń wnętrza. Nasze regały półkowe są trwałe, funkcjonalne i niezawodne, a przede wszystkim dostosowane do potrzeb składowania konkretnych typów towarów.
Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć regałów półkowych.