Regały Paletowe Rzędowe

Palety są obecnie jedną z najpopularniejszych i jednocześnie najbardziej komfortowych form pakowania i przemieszczania materiałów. Ustandaryzowane wymiary sprawiają, że sprawdzają się one w logistyce na terenie całej Unii Europejskiej, a niekiedy także poza nią. Palety są przystosowane do transportu wózkami widłowymi. Jednocześnie pozwalają na optymalne wykorzystanie przestrzeni transportowej i magazynowej. Są też świetnym rozwiązaniem, jeśli chodzi o pakowanie drobnicy również przy paletyzacji zrobotyzowanej.

Regały paletowe o uniwersalnym zastosowaniu

Aby palety spełniały wszystkie swoje zadania, wymagają odpowiednio zaprojektowanego systemu przechowywania. Do tego celu służą regały paletowe rzędowe. Ich zaletą jest bardzo prosta konstrukcja, zazwyczaj pozbawiona litych półek. Poziom składowania palet jest na trawersach o dużej nośności, które umożliwiają bezpieczne składowanie spaletyzowanych ładunków. Takie rozwiązanie ma wiele zalet.

Z jednej strony jej budowa jest ekonomiczna z uwagi na ograniczone wykorzystanie materiałów. Z drugiej – regały paletowe zapewniają wentylację ładunku ze wszystkich stron. Ma to znaczenie przy dłuższym przechowywaniu, eliminując ryzyko rozwoju pleśni na drewnianych podstawach. Konstrukcje zapewniają bezpośredni dostęp do każdej palety oraz stwarzają szerokie możliwości adaptacji do potrzeb dzięki licznym akcesoriom. Umożliwiają też magazynowanie zgodne z FIFO i LIFO.

Cechy regałów paletowych rzędowych

Regały paletowe są konstrukcjami złożonymi z metalowych ram o odpowiedniej nośności. Jako produkty prefabrykowane są w całości wytwarzane w fabrykach naszych dostawców i dostarczane do klienta, gdzie przeprowadza się ich montaż. Parametry techniczne regałów w wersji standardowej:

  • wysokość – do 20 m,
  • udźwig – do 4500 kg na poziom składowania,
  • metody łączenia ram – skręcane,
  • maksymalny udźwig ram – do 20.000 kg,
  • trawersy montowane na zaczepach.

Regały paletowe rzędowe są produkowane w taki sposób, że umożliwiają składowanie w nich palet zarówno wzdłuż, jak i w poprzek. Pozwala to dostosować system do typu składowanych materiałów oraz do kubatury i parametrów technicznych obiektu. Konstrukcje są malowane na kolor niebieski (RAL 5010), a trawersy na kolor pomarańczowy (RAL 2004). Jako autoryzowany dostawca ROSSERWIS stwarza też klientom możliwość wyboru innych kolorów farby oraz dostosowania indywidualnych parametrów regałów paletowych z zachowaniem wszelkich standardów bezpieczeństwa takiej konstrukcji.

Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć regałów paletowych rzędowych.

 

Copyrights 2019 All right reserved. Cms by Quick.Cms | Design: grafiQa