Regały na Blachy

Przechowywanie dużych arkuszy blachy w magazynie wymaga wyposażenia go w regały, najlepiej z wysuwanymi półkami o odpowiedniej konstrukcji, i w funkcjonalne mechanizmy.

Atutem regałów na blachy jest to, że mają niewielkie odstępy między poszczególnymi poziomami składowania. Do tego umożliwiają wysunięcie każdego z nich w celu załadunku materiału lub jego wyładunku. To przekłada się z kolei na ekonomiczne wykorzystanie przestrzeni magazynowej.

Dodać jeszcze należy, że regały na blachy wyposażone są w specjalne prowadnice, dzięki którym w sposób praktyczny i komfortowy można przemieszczać zamykane szuflady. Ponadto proces układania dużych arkuszy przebiega bezproblemowo, a przede wszystkim bezpiecznie.

Regały z wysuwanymi półkami na blachy

W powierzchniach magazynowych zajmujących się produkcją i przechowywaniem blach obowiązkowo powinny znaleźć się metalowe regały wyposażone w system wysuwanych półek. To stabilne, solidne konstrukcje, które są w stanie wytrzymać bardzo duże obciążenia, nawet do 3000 kg towaru.

Na etapie ich projektowania i produkcji zadbano o to, aby zapewniały pełne bezpieczeństwo podczas pracy w różnego typu zakładach produkcyjnych. Wszystkie elementy podczas montażu są skręcane śrubami, co w olbrzymim stopniu wpływa na ich wytrzymałość i nośność.

Ich budowa ma charakter modułowy. Sami decydujemy, z jakiej liczby modułów będzie zbudowany dany regał. Dzięki temu, po pierwsze, dostosujemy jego wysokość do indywidualnego zapotrzebowania. Po drugie – zyskujemy możliwość wykorzystania w pełni dostępnej przestrzeni magazynu.

Konstrukcja regałów została tak wykonana, aby możliwa była ich obsługa za pomocą wózka widłowego, podnośnika podciśnieniowego lub suwnicy. Dzięki temu w szybki i łatwy sposób mamy dostęp do wybranych arkuszy.

Tego rodzaju regał magazynowy jest prosty w obsłudze. Drzwi regału się otwierają, co ułatwia wysunięcie półki do przodu lub od tyłu. Co ważne, mają odpowiednie blokady, które zabezpieczają półki w pozycji zamkniętej i wysuniętej. Do tego, dzięki połączeniu prowadnic ramy i drzwi, półki sprawnie przesuwają się po rolkach z różnymi artykułami.

Dlatego tak często podkreśla się, że ich główną zaletą jest ergonomia. Nie trzeba wkładać wiele siły fizycznej w to, aby dostać się do ciężkich arkuszy blachy i je wyjąć.

Ładowanie i zapakowanie artykułów jest dużo łatwiejsze. Ma to realny wpływ na zwiększenie wydajności, komfortu, a przede wszystkim bezpieczeństwa podczas pracy z blachami stalowymi.

Warto dodać, że tego rodzaju regały mogą być wolnostojące. Istnieje również możliwość zamontowania ich w bliskiej lokalizacji maszyn i dróg dojazdowych lub stołu, na którym układane są blachy w celu obróbki. To w sposób znaczący przyspiesza proces pracy z arkuszem. W zależności od potrzeb na dachu regału można zainstalować antresolę.

Optymalne wymiary i zabezpieczenie antykorozyjne

Regały na blachy wykonujemy z solidnych walcowanych profili stalowych typu IPE, które są odpowiednio zabezpieczone przed korozją. Wszystkie malowane są na standardowy niebieski kolor.

Na życzenie klienta dostosowujemy wymiary konstrukcji do konkretnych potrzeb oraz malujemy ją na dowolny kolor z palety RAL. Budowane przez nas elementy wyposażenia są solidnie zakotwione do podłoża. Gwarantuje to ich stabilność i wysoki poziom bezpieczeństwa użytkowania.

Regały na blachy uzupełniamy też o różne dodatki poprawiające ich funkcjonalność – m.in. w zależności od lokalizacji maszyn – oraz dostosowujemy wysokość półek. Konstrukcje są również przystosowane do obsługi przez wózki widłowe.


Jesteśmy producentem regałów różnego typu, w tym na blachy. To produkty, które idealnie sprawdzą się w magazynie, warsztacie czy halach produkcyjnych. Poza sprzedażą i montażem regałów oferujemy także coroczne przeglądy konstrukcji regałowych i ich serwis.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą i galerią zdjęć regałów na blachy w Rosserwis!

 

Copyrights 2019 All right reserved. Cms by Quick.Cms | Design: grafiQa